Diagnostyka i leczenie pod mikroskopem

Leczenie zębów pod mikroskopem dzięki swojej precyzji charakteryzuje się bezpieczeństwem i wysoką skutecznością. Wykorzystanie narzędzia, jakim jest mikroskop, pomaga zlokalizować i prawidłowo opracować poszczególne kanały zęba, a od szczelnego wypełnienia wszystkich kanałów i ich bocznych odgałęzień zależy sukces leczenia.

W naszych gabinetach leczenie pod mikroskopem stosujemy w endodoncji (leczeniu kanałowym), a także
w stomatologii zachowawczej. Posługując się mikroskopem, możemy wykonywać różne skomplikowane czynności i obserwować je w bardzo dużym powiększeniu. Daje to możliwość precyzyjnych działań w polu zabiegowym. Dzięki temu można bezbłędnie odnaleźć wszystkie kanały, usunąć stare wypełnienie, idealnie opracować kanał, a następnie dokładnie i szczelnie go wypełnić. Lekarz jest też w stanie zamknąć perforację korzenia lub dna komory zęba.


W stomatologii zachowawczej, przy leczeniu próchnicy – można dokładnie zdiagnozować i oczyścić ząb
w sposób zapobiegający nadmiernemu usunięciu zdrowych tkanek. Wszelkie zabiegi pod mikroskopem są bezbolesne, gdyż wykonuje się je standardowo w znieczuleniu miejscowym. Podczas pracy z mikroskopem wykorzystujemy również endometr, który służy do precyzyjnego pomiaru długości kanału korzeniowego.


Dodatkowy komfort podczas leczenia zapewnia Pacjentowi koferdam (tzw. ślinochron). Jest to materiał izolujący z cienkiej lateksowej gumy, w której izoluje się ząb od środowiska jamy ustnej. Dzięki temu ust pacjenta nie wypełniają wałki z ligniny.

Procedura ta choć nieco droższa aniżeli leczenie standardowe, jest z pewnością tańsza niż usunięcie zęba i zastąpienie go implantem.

NZOZ PRODENTAL Sp. z o.o.


ul. Długosza 59
33-300 Nowy Sącz
małopolskie

tel. 018 443 41 73
e-mail: prodental@onet.eu

NIP: 734 355 44 92
REGON: 369007134
KRS 0000708077

Szybkie linki

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 20:00

Rejestracja

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00