• Nowoczesne leczenie bez bólu
  • PRODENTAL_baner.jpg
  • Mikroskop Leica

Usługi

KONSULTACJE

Nasi stomatolodzy przeprowadzą bezpłatne konsultacje, podczas których przeanalizują stan jamy ustnej
i uzębienia, odpowiedzą na Państwa pytania oraz zaplanują przebieg leczenia.


ENDODONCJA

Leczenie endodontyczne to specjalistyczne postępowanie konieczne przy zaawansowanej próchnicy.

Dla ocalenia zęba zawsze warto podjąć próbę zastosowania leczenia kanałowego. Własne zęby uratowane dzięki przeprowadzeniu leczenia kanałowego, rzadko wymagają dalszego leczenia i zwykle udaje się je zachować na całe życie.

W porównaniu z możliwościami uzupełnienia brakującego zęba, takimi jak most czy implant, jest to niewątpliwie tańsza metoda leczenia i nie wymagająca interwencji w sąsiednie zęby. Lekarz dentysta po wykonaniu zdjęć RTG przedstawi dokładny plan leczenia i ocalenia zębów.

W naszych gabinetach przeprowadzamy leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu oraz endometru z mikrosilnikiem Reciproc.

REENDO

Ponowne leczenie endodontyczne (reendo) zwane jest także rewizją leczenia kanałowego. Jest to bardzo skomplikowana procedura, wymagająca dużego doświadczenia lekarza oraz nowoczesnego sprzętu do pracy w powiększeniu. Stosujemy ją w przypadku wykrycia nieprawidłowo wypełnionych kanałów korzeniowych, złamanych narzędzi endodontycznych pozostawionych w kanałach, zmian zapalnych w wierzchołkach korzeni oraz widocznych dodatkowych kanałów, które wcześniej nie zostały opracowane.

IMPLANTOPROTETYKA

Implantoprotetyka to nowoczesna dziedzina stomatologii, która pozwala stworzyć doskonałe oparcie dla uzupełnień protetycznych, poprawiając znacząco kosmetykę uzębienia oraz komfort Pacjenta. Polega na odbudowie uzębienia na implantach, co pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego oraz poprawę funkcjonowania narządu żucia. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedyńczy ubytek. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (materiał biokompatybilny – nie rozpoznawany przez organizm jako ciało obce).

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Wykonujemy licówki porcelanowe, korony pełnoceramiczne oraz korony na złocie i stopach metalowych. Korony pełnoceramiczne zapewniają niespotykane odwzorowanie naturalnych zębów i pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem. Technologia wykonania gwarantuje trwałość, estetykę i naturalne piękno.

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

W stomatologii zachowawczej wykonujemy nowoczesne wypełnienia zębów wysokiej jakości materiałami światłoutwardzalnymi.

WYBIELANIE ZĘBÓW

Biały, zdrowy uśmiech to dobre samopoczucie i pewność siebie. Nasza procedura wybielania przy zaangażowaniu i współpracy Pacjenta w trakcie i po zabiegu gwarantuje trwałe efekty. W naszym gabinecie wykonujemy wybielanie zębów lampą Beyond . Cały zabieg odbywa się na jednej wizycie i trwa ok. 45 - 60 min. Niebieskie światło wysokiej częstotliwości emitowane przez lampę Beyond Whitening aktywuje formułę wybielającą, która zawiera nadtlenek wodoru (H202), oraz dwutlenek krzemu wraz ze specjalnymi związkami. 30 – 45 minutowy zabieg utlenia pigmentację 16 lub więcej zębów, przywracając je do naturalnej bieli. Po zabiegu zęby stają się jaśniejsze od 5 do 14 odcieni wg skali VITA. Beyond emituje bardzo zaawansowane niebieskie światło o długości fal pomiędzy 480, a 520 nanometrów. Światło jest filtrowane przez 12000 światłowodów o całkowitej długości ponad 1 mili oraz specjalny układ optyczny, co całkowicie eliminuje szkodliwe światło podczerwone i ultradźwiękowe. Lampa Beyond wydziela niższą temperaturę niż podobne produkty dzięki zastosowaniu najnowszej techniki optycznej, co pozwala wyeliminować efekt podeażnienia nerwów. 30 minutowy proces jest bardzo efektywny, szczególnie w przypadku zębów przebarwionych przez papierosy oraz kawę czy herbatę. Wybielone zostają zęby, które utraciły swoją naturalna barwę po stosowaniu takich lekarstw jak tetracyklina. Środek wybielający zawiera również składnik obniżający wrażliwość zębów.

BEZBOLESNE ZNIECZULENIE "THE WAND"

Aby jeszcze bardziej zminimalizować stres, oferujemy naszym Pacjentom bezbolesne znieczulenie. Jest to komputerowe i bezstrzykawkowe urządzenie, służące do podawania znieczulenia przed leczeniem stomatologicznym. Zastosowane w nim rozwiązania sprawiają, że podanie znieczulenia z wykorzystaniem urządzenia jest bezbolesne.

Wszystko to za sprawą mikroprocesora, kontrolującego tempo podawania płynu. Środek znieczulający jest podawany pod niskim ciśnieniem, dzięki czemu nie rozpiera tkanek Pacjenta i nie przyczynia się do powstania bólu.

Brak strzykawki i brak bólu to wielki atut!

PROTETYKA

Nowoczesna protetyka pozwala na uzupełnienie brakujących zębów, dzięki czemu Pacjenci odzyskują piękny uśmiech oraz - co bardzo ważne - zostaje im przywrócona prawidłowa funkcja żucia , co przekłada się na jakość i komfort życia.

Uzupełnienia oferowane naszym Pacjentom przygotowujemy z największa precyzją. Współpracujemy z najlepszymi technikami dentystycznymi, co pozwala uzyskać estetyczne, wysokiej jakości uzupełnienia przypominające naturalne zęby.

W naszych gabinetach stosujemy następujące rozwiązania protetyczne:

  • licówki ceramiczne
  • korony i mosty pełnoceramiczne
  • korony i mosty na z złocie
  • korony i mosty na tlenku cyrkonu
  • protezy szkieletowe
  • protezy bezklamrowe
  • protezy całkowite i częściowe

PROFILAKTYKA I HIGIENA

Naszym Pacjentom proponujemy profilaktyczne zabiegi higieniczne takie jak scaling (usuwanie kamienia nazębnego, powstającego z płytki bakteryjnej) oraz piaskowanie zębów. Istnieje możliwość bezpłatnego przetestowania szczoteczki elektrycznej Oral-B Triumph.

Zachęcamy Państwa do wizyt w naszych gabinetach.
Nasz wykwalifikowany personel dokona profesjonalnego przeglądu dentystycznego, a w razie problemów zaproponuje najlepsze i najmniej inwazyjne rozwiązanie.
DIAGNOSTYKA PANTOMOGRAFICZNA

Zdjęcie pantomograficzne potocznie nazywane również panoramicznym, stanowi podstawowe badanie RTG w nowoczesnej diagnostyce stomatologicznej. Dzięki pantomografii uzyskujemy zdjęcie całego uzębienia, a także struktur je otaczających. Każdy pacjent powinien przynajmniej raz w roku wykonać zdjęcie pantomograficzne, ponieważ jest ono niezbędne w celu dokładnego zdiagnozowania stanu uzębienia oraz podjęcia prawidłowych decyzji co do ewentualnego leczenia.

DIAGNOSTYKA RTG

Skuteczne leczenie stomatologiczne zależy nie tylko od wiedzy i umiejętności dentysty. Podstawą w wielu przypadkach bywa dokładne zdjęcie rentgenowskie.

Wykonanie zdjęcia rentgenowskiego stanowi niezbędny element procedury diagnostycznej. Prezentuje lekarzowi to, co nie jest widoczne gołym okiem. Pozwala wychwycić wszelkie nieprawidłowości, co ułatwia decyzję w kwestii dalszego postępowania.

Prodental

Nowy Sącz ul. Długosza 59

 

tel. 018 443 41 73
e-mail: prodental@onet.eu

Szybkie linki

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 20:00

Sobota: 8:00 - 14:00

Rejestracja

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00