Diagnostyka i leczenie pod mikroskopem

Leczenie zębów pod mikroskopem to jedna z najnowocześniejszych metod wykorzystywanych w stomatologii. Dzięki swojej precyzji charakteryzuje się bezpieczeństwem i wysoką skutecznością. Wykorzystanie narzędzia, jakim jest mikroskop, pomaga zlokalizować i prawidłowo opracować poszczególne kanały zęba, a od szczelnego wypełnienia wszystkich kanałów i ich bocznych odgałęzień zależy sukces leczenia zęba.

W naszych gabinetach leczenie pod mikroskopem stosujemy w endodoncji (leczeniu kanałowym), a także
w stomatologii zachowawczej. Posługując się mikroskopem, możemy wykonywać różne skomplikowane czynności i obserwować je w bardzo dużym powiększeniu. Daje to możliwość precyzyjnych działań w polu zabiegowym. Dzięki temu można bezbłędnie odnaleźć wszystkie kanały, usunąć stare wypełnienie, idealnie opracować kanał, a następnie dokładnie i szczelnie go wypełnić. Lekarz jest też w stanie zamknąć perforację korzenia lub dna komory zęba.


W stomatologii zachowawczej, przy leczeniu próchnicy - można dokładnie zdiagnozować i oczyścić ząb
w sposób zapobiegający nadmiernemu usunięciu zdrowych tkanek. Wszelkie zabiegi pod mikroskopem są bezbolesne, gdyż wykonuje się je standardowo w znieczuleniu miejscowym. Podczas pracy z mikroskopem wykorzystujemy również endometr, który służy do precyzyjnego pomiaru długości kanału korzeniowego.


Dodatkowy komfort podczas leczenia zapewnia Pacjentowi koferdam (tzw. ślinochron). Jest to materiał izolujący z cienkiej lateksowej gumy, w której izoluje się ząb od środowiska jamy ustnej. Dzięki temu ust pacjenta nie wypełniają wałki z ligniny.

Procedura ta choć nieco droższa aniżeli leczenie standardowe, jest z pewnością tańsza niż usunięcie zęba i zastąpienie go implantem.

KONTAKT

Masz pytanie bądź chcesz umówić się na wizytę?

Zadzwoń:
18/443 41 73
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 18:00